Blogs

« Zurück

Pomôžme chorému p. farárovi

Pomôžme chorému p. farárovi

NALIEHAVÁ VÝZVA

Drahí priatelia v Kristovi, 

v mene diecézneho admin. BB diecézy, Mons. Mariána Bublinca, sa obraciame na vás s veľkou prosbou o milosrdenstvo:

Dp. farár Peter Marcinko, ktorý pôsobí v Dobrej Nive, mal zhubný nádor v mozgu. Ten mu v Nemecku vyoperovali a teraz musí podstúpiť ďalšiu liečbu – ožarovanie atď. Vybavujú mu preplatenie cez zdravotnú poisťovňu, ale ako sa zdá, poisťovňa preplatí najviac tak operáciu. Liečba v Nemecku, kde majú na ožarovanie osobitne účinný prístroj, môže stáť desiatky tisíc EUR. Pán farár Marcinko nikoho nežiadal o výzvu prispieť mu; je pripravený hradiť si všetko sám s pomocou rodiny.  No o. administrátor si myslí, že by sme mu mohli pomôcť, aby všetky úspory - svoje i rodinné - neminul na túto liečbu.

Ak by ste uznali za vhodné zorganizovať s Vašimi kňazmi zbierky vo farnostiach, môžete tak urobiť, ale skutočne iba tam, kde to nevyvolá nejakú nevôľu. Myslíme si však, že ľudia majú otvorené srdcia a vedia prispieť na takýto účel.

Peniaze, ktoré chcete obetovať, alebo ktoré sa vyzbierajú, pošlite, prosím, na číslo účtu: 0011667505/6500.  Je to osobný účet chorého p.farára.

A ešte jedna prosba: ak by ste mali možnosť vybaviť v nejakom kláštore alebo na nejakom inom mieste ubytovanie v Nemecku, buď priamo, alebo v okolí nejakých 20 km od mesta Heidelberg  - je to Spolková krajina Badensko – Wurttembersko  - gratis, alebo za nejakú nižšiu cenu, veľmi by mu to pomohlo. Prosím, keby ste mali nejaké riešenie, zavolajte priamo jemu: 0903 645 808.

Diec. administrátor, otec Marián Bublinec vopred ďakuje všetkým, ktorí sa rozhodnete pomôcť. Nech Pán odmení vašu štedrosť! A ešte prosí, - ak by sa dala zorganizovať prvá pomoc a poslať mu peniaze ešte tento týždeň, aby mal pokoj a nemusel riešiť financie, lebo to odčerpáva veľa síl zo psychiky, ktoré teraz potrebuje naozaj sústrediť na iné veci, bolo by to fajn.

Veľmi ďakuje všetkým, ktorí odpovedia pozitívne na túto prosbu, a prosí, aby neprešla okolo našich sŕdc naprázdno.

Pán nech je s Vami všetkými, osobitne s chorým Petrom, ktorého odporúča do našich spoločných modlitieb. 

v.z. DKÚ BB

Kommentare
sign-in-to-add-comment
v trápeniach máme stáť za sebou a niesť si navzájom bremená
Gepostet am 01.08.12 17:33.